FANDOM


Demsi, właściwie Kamil Demko (ur. 8 Grudnia 1986 roku w Szczecinie) - polski raper. Z hip-hopem związany od 2004 roku. Wtedy też powstała pierwsza jego EPka. W 2007 roku został laureatem konkursu "Spoko Dzieciak" organizowanym przez LUBIĘ WĄCHAĆ WINYL Studio, gdzie głównym jurorem był warszawski raper Numer Raz. Przez następne lata, Demsi nie będąc związany z żadną wytwórnią, wydał nakładem internetowym kilka EPek i kilkadziesiąt singli. W międzyczasie wygrał konkurs organizowany przez BlackTown. Jednym z najbardziej znanych utworów Demsiego jest "Moc i siła", który wykonał 27 Kwietnia 2012 na gali MMA ATTACK 2 w katowickim spodku, wyprowadzając do octagonu Roberta Burneikę, szerzej znanego jako "Hardkorowy Koksu" przed walką z Marcinem Najmanem. 27 Kwietnia 2013 odbyła się kolejna gala z serii MMA ATTACK, na której wyprowadzany przez Demsiego Burneika wystąpił ponownie, tym razem wygrywając w oktagonie z Dawidem Ozdobą. 27 maja 2017 roku Demsi wykonał tenże utwór podczas wyjścia Burneiki do walki z Popkiem na gali KSW 39 Colosseum, która to była historyczną, największą galą zorganizowaną w Europie, a drugą na świecie. W 2015 roku Demsi wydał Mixtape, który do tej pory był jego ostatnim undergroundowym wydawnictwem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki